سروش ما را در آپارات دنبال کنید

هلیوم

امتیاز مخاطب

 نام بازی: هلیوم

سازنده: صادق زینی آستانه

سبک: اتومبیل رانی سه بعدی (رانندگی)

درباره موتور بازی: موتور ایرانی هلیوم از هسته ی مرکزی قدرتمندی برای این بازی برخوردار است که بر پایه ی
DirectX9 و با زبان C++در محیط Visual Studio 2003کد نویسی شده است. این پروژه حاصل یک کار تحقیقاتی در زمینه ی گرافیک کامپیوتری در دانشکده ی شهید رجایی لاهیجان است که مدت 7 ماه زمان برده است.

درباره بازی:

بازی دارای چهار اتومبیل با ویژگی های منحصر به فردی است که بسته به مراحل باید در انتخاب آن دقت کنید. نکته ی قابل توجه در این ماشین ها قدرت استفاده از هلیوم است که سرعت شما را افزایش می دهد. عنصر مورد علاقه ی سازنده ی بازی !

بازی دارای 16 مرحله است و همانطور که گفته شد تمامی مراحل در یک جاده ی کوهستانی مستقیم پوشیده از برف است. بمب ها و موانع متنوعی در جاده وجود دارند که شما نباید با آنها برخوردی داشته باشید چون شما رامتوقف می کنند و زمان را از دست خواهید داد.

زمان شما در پایان هر مرحله با دو نفر دیگر که همیشه هم ثابت هستند مورد مقایسه قرار می گیرد و در صورت اول شدن مجوز ورود به مرحله ی بعدی را دریافت خواهید کرد وگرنه باید دوباره مسابقه دهید.

موتور این بازی نشانی از مباحث فیزیکی را در خود پذیرا نیست چنانچه در برخورد با موانع و بمب ها شما شاهد یک افکت و صفر شدن سرعت هستید نه برخورد فیزیکی!

همانطور که گفته شد فعلا منو ها عالی نیستند ولی در حال بهبود هستند.

پردازش تصویری در بازی فوق العاده است و شاید تا بحال در هیچ کدام از بازی های ایرانی که موتور متعلق به خود بازی است شاهد چنین چیزی نبودیم.

مدل سازی های بازی از ماشین ها گرفته تا دیواره ها و دیگر موارد از کیفیت نسبی خوبی برخوردارند و شما از دیدن آنها احساس خوبی بدست می آورید.

هم اکنون این بازی مراحل پایانی طراحی های خود را سپری می کند و در انتظار یک پخش کننده ی مناسب برای توزیع در سرتاسر ایران و همچنین توزیع فرا ملی می باشد.

گیم پلی متفاوت و ترکیبی در طول مراحل بر جذابیت بازی می افزاید و شما باید تمرکز لازم را در مراحل بالاتر چاشنی کار خود قرار دهید.

 

تریلر بازی هلیوم

 حدود 9.82 مگا بایت

 

 

منبع:حمزه آزاد،انجمن دانشجوی بازی ساز

مدیریت گیمی
نویسنده: مدیریت گیمی
----------------------------------
صابر سبحانی مدیرکل تارنمای گیمی

سیستم ارسال ديدگاه توسط CComment