سروش ما را در آپارات دنبال کنید

اولین نگاه از تجربه ما از بازی شتاب در شهر2

نوشته شده توسط مدیریت گیمی. منتشر شده در اتاق ویژه شتاب در شهر2

بازی شتاب در شهر2 دیروز به دست ما رسید و ما همچنان در حال بازی کردن آن هستیم.

اما در این مدت برداشتهایی از بازی داشتیم که به شکل کوتاه به آن اشاره میکنیم:

1- بازی گرافیک نسبتا خوبی دارد و نقشه آن هم به خوبی شبیه سازی شده است. دقیقا نمیدانیم که بازی کاملا از روی نقشه واقعی تهران شبیه سازی شده است یا نه اما بهرحال حس و حال نقشه شهری را به بازیکن میدهد.

2- متاسفانه شروع بازی با پراید هست و این ما را یاد شتاب در شهر1 می اندازد که ضد حال خیلی بدی هست. از این بابت که کنترل پراید راحت نیست. باید دید سایر ماشین ها چطور هستند.

3- هرچند بازی داستانی است، اما بازیکن اگر قبلا چیزی از آن نشنیده باشد دقیقا متوجه نمیشود که باید کجا برود و چه بکند تا داستان را پی بگیرد، و چیزی که این مشکل را پر رنگ تر میکند این است که بازیکن از ابتدا به نقشه دسترسی ندارد!

4- معمولا شروع یک بازی باید به نفع بازیکن باشد تا این حس و حال به بازیکن دست بدهد که موفق است و کم کم با سختی های بازی آشنا بشود و مهارت خودش را با آن به تناسب بالا ببرد، اما رد شتاب در شهر در همان مرحله نخستین و سپس مرحله بعدی (منظور اولین مسابقه ای است که بازیکن در داخل شهر انجام میدهد) ... کلا بازیکن را درگیر میکند و بازیکن عادی شاید مجبور باشد چندبار بازاین مراحل ی را انجام بدهد تا موفق بشود.

5- طراح مرحله به سخت تر شدن مراحل ابتدایی بازی دامن زده است. طراحی مرحله مثل قرار دادن تکه سنگ، گذاشتن آیتم توقف زمان و نیترو در جاهای نامناسب، انحنای پایانی مسابقه و ... . که بنظر ما طراح بازی مجبور نبود همون اول هنرش را به رخ بازیکن بکشد!

6- هوش مصنعی مردم که خوب نیست اما در مسابقات این موضوع کاملا شما را به چالش میکشد، وقتی که رقیبتان وقتی به شما میرسد ضربه ای مهلک را به شما وارد میکند!

7- پلیس در بازی، هیجان بازی را بالا برده و میتوان از وجود آن کاملا رضایت داشت. پلیس در برابر تصادف و صدمه زدن واکنش نشان میدهد و رفته رفته جدی تر به تعقیب بازیکن میپردازد. احتمالا شما هم وقتی یک بار جریمه شوید، دیگر حواستان را جمع میکنید بخصوص جلوی پلیس آسیبی به کسی یا ماشینی نرسانید!

ارتباط بی سیم پلیسها (پلیس با مرکز)، یکی از جذابترین و قابل توجه ترین بخش های صداگذاری بازی محسوب میشود.

8- اما:

بهتر بود سازنده ها برای لذت بردن بازیکنان، الف) شروع بازی و ابتدای بازی را راحت میگرفتند. طراحی مرحله را برای شروع با صخره و ورودی تونل و... سخت نمیکردند. ب) آیتم های قابل دریافت در طی مسابقه را در بازی بزرگتر میساختند. ج)اولین تجربه بازیکن را با ماشین سریعتر و خوش فرمانتری نسبت به پراید قرار میداند یا کنترل پراید را بهتر از این چیزی که هست طراحی میکردند که با یک کلیک سریع روی ماشین به چپ یا راست تغییر پیدا نکند.
 ج) شاید بهتر بود دوربین بلافاصله با چرخش فرمان ماشین چرخش پیدا نمیکرد و کمی برای تغییر زاویه دوربین خلاصی درنظر گرفته میشد.

9- آب و هوا رد بازی، گرافیک، نورپردازی، موسیقی و صداگذاری، نقشه، پلیس، رنگ و بافت اشیاء، گیم پلی و ... همه و همه در کنار هم یک بازی نسبتا خوب را نوید میدهند. شتاب در شهر2، در یک جمله، یک غافلگیری محسوب میشود. شاید بتوان گفت این بازی تا 50 درصد رضایت شما را در زمینه های مختلف بدست خواهد آورد، بعلاوه غافلگیریهای مختلفی که در روند بازی آن ها را تجربه میکنید. منظور از غافلگیری تجربه اولین برخورد با پلیس و ... است.

امیدوارم از این بازی جالب ایرانی، لذت ببرید. برعکس نسخه اول شتاب در شهر، این نسخه از بازی، شما را ترغیب میکند تا بازی را ادامه دهید تا ببینید در ادامه چه چیزهایی منتظر شماست!

مدیریت گیمی
نویسنده: مدیریت گیمی
صابر سبحانی مدیرکل تارنمای گیمی

Tags: بررسی شتاب در شهر 2

سیستم ارسال ديدگاه توسط CComment